روش درست استفاده از خط چشم مایع برای افراد مبتدی

خط چشم‌های موجود در بازار انواع بسیار متعددی دارند؛ شما در یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی می‌توانید مداد چشم، خط چشم مایع، خط چشم ماژیکی، خط چشم پودری و خط چشم ژلی را مشاهده کنید اما در میان تمامی این مدل ها به دلیل استفاده ساده بیشترین استفاده مربوط به مداد چشم است.

خط چشم مایع


مشاهده انواع خط چشم


زیبایی بیشتر با استفاده از خط چشم مایع

در این مطلب قصد داریم موضوع مهمی را مطرح کنیم و آن این است که با استفاده از خط چشم مایع می‌توانید چشمان خود را زیباتر کنید، این خط چشم باعث خواهد شد تا خط‌ها دور چشم شما و یا به‌اصطلاح سایه‌های اطراف چشمتان پر رنگ‌تر نشان داده شود.

همچنین استفاده از خط چشم مایع باعث خواهد شد تا مژه‌هایتان پر پشت‌تر از حالت عادی دیده شود.

این نوع خط چشم دارای بافت روان و نرمی است که همین موضوع باعث خواهد شد تا در هنگام آرایش، کار را برای برخی از خانم‌ها به خصوص آن‌هایی که مبتدی‌تر هستند سخت‌تر کند. در ادامه این مقاله شما روش‌ها و نکاتی را خواهید آموخت که به کمک آن می‌توانید با ساده‌ترین روش‌ها از خط چشم مایع استفاده کرده و آرایش زیباتری را داشته باشید.

خط چشم مایع

آموزش آرایش دور چشم توسط خط چشم مایع

حال که به این نتیجه رسیده‌اید که می‌توان از خط چشم مایع برای آرایش استفاده کرد و روش کار با آن نیز آن چنان سخت نیست، اولین و مهم‌ترین قدم این است که یک خط چشم مایع مناسب و معتبر را انتخاب و خریداری کنید؛ به طور کلی خط چشم‌های مایع به دو نوع نوک ماژیکی و نوک مویی تقسیم بندی خواهند شد.

خط چشم مایع ماژیکی دقیقاً شبیه اسم خود بسیار شبیه یک ماژیک است و مایعی که در درون این خط چشم جاری است حکم جوهر را ایفا خواهد کرد و در واقع مایع خط چشم در بین نوک آن پخش شده است.

در مقابل این نوع، خط چشم مایع نوک مویی بسیار به برس لاک ناخن شباهت دارد و در واقع مانند یک لاک ناخن است که باید درب آن را باز کرده، برس را به مایع آغشته کنید و سپس از آن برای آرایش دور چشمان خود استفاده کنید، انتخاب یکی از این دو مدل به شما بستگی دارد پس سعی کنید خط چشمی را که استفاده از آن برایتان راحت‌تر است انتخاب نمایید.

خرید خط چشم مایع

  • زیر سازی و آماده سازی پلک‌ها برای خط چشم مایع

در نگاه اول همه فکر می‌کنند که آرایش توسط خط چشم اصلی‌ترین کار ممکن و دقیقاً مرحله اول است اما در واقع اگر به این موضوع علمی‌تر و تخصصی‌تر نگاه کنید در می‌یابید که آرایش کردن چشم با خط چشم از مراحل میانی است و در ابتدا باید زیر سازی پوست دور چشم یعنی همان پلک‌ها را انجام دهید.

مرحله اول آرایش چشم سایه و مرحله آخر آن نیز ریمل زدن است، اگر دوست دارید که کار سایه و خط چشم را آسان‌تر انجام دهید و در نتیجه به نوعی آرایش کنید که مدت زمان بیشتری بر روی صورت شما حالت اولیه خود را حفظ کند و یا به عبارتی ماندگاری بالایی داشته باشد بهتر است که قبل از هرچیزی از یک پرایمر مخصوص آرایش استفاده کنید!


خرید پرایمر فلورمار مدل Tinted


  • انتخاب زاویه مناسب دست هنگام کشیدن خط چشم مایع

یکی از اشتباهات متداولی که در زمان آرایش و استفاده از خط چشم تکرار می‌شود، قرار دادن دستان در حالتی نامناسب است، اگر هنگام آرایش کردن دستان شما راحت نباشد و یا بلرزد ممکن است نتیجه کار اصلاً رضایت بخش نبوده و حتی باعث خراب شدن آرایش قسمت‌های دیگر صورت شود.

برای اینکه حالت مناسب و راحتی را برای دستان خود مهیا کنید کافی است آرنج خود را هنگام آرایش بر روی یک میز قرار داده و سپس کف دست خود را روی گونه‌هایتان بگذارید و شروع به کشیدن خط چشم کنید.

فراموش نکنید برای راحتی بیشتر می‌توانید بجای استفاده از یک آیینه بزرگ، در دست دیگر یک آیینه کوچک برای رعایت جزئیات و نزدیکی به چشم‌ها استفاده کنید.


مشاهده انواع آینه آرایشی


  • توسط خط چشم مایع روی خط پلک خود نقطه گذاری کنید!

برای اینکه بتوانید خط چشم را صاف کشیده و تا به تا این کار را انجام ندهید از یک ترفند که مختص آرایشگران حرفه‌ای است استفاده کنید، برای رعایت تقارن بین خط چشم‌ها کافی است با فواصل یکسان نقطه گذاری را انجام دهید و سپس مانند یک بازی این نقاط را به یک دیگر وصل کنید تا شکل نهایی حاصل شده یک خط چشم صاف و البته کم رنگ باشد.

این نکته را فراموش نکنید که حین وصل کردن این نقاط به هم اصلاً نباید عجله کنید و باید به آرامی این کار را انجام دهید زیرا عجله ممکن است باعث خطا شده و تمام زحمات شما را بر باد دهد.

خرید انواع خط چشم مایع

  • خط چشم‌های کشیده شده را صاف کنید!

اگر بعد از طی کردن این مراحل حس کردید که هنوز نقاطی که کشیده‌اید از زیر چشم مشخص است هیچ جای نگرانی وجود ندارد، برای حل این مشکل تنها کافی است آرنج خود را مجدد برای ثابت بودن و جلوگیری از لرزش روی میز گذاشته و سپس با حرکتی صاف و یکنواخت یک لایه نازک دیگر روی خط قبلی بکشید تا تمامی نقاط پوشانده شود.

اگر این کار را در نقاط پایینی نیز انجام دهید دیگر هیچ جای خالی و نقطه سفیدی بین مژه و چشمان شما مشخص نخواهد بود و ظاهری دل نشین تر خواهد داشت.

  • نقاط بیرونی خط چشم را فراموش نکنید!

حال در این مرحله نیاز است تا یک نکته عمومی ذکر شود و آن این است که فارغ از نوع خط چشمی که استفاده می‌کنید یعنی اگر خط چشم مایع نیز در اختیار نداشتید بهتر است برای زیبایی بیشتر، دنباله‌ها و انتهای چشم را با کشیدن خط چشم صاف پر رنگ‌تر کنید تا زیبایی آن دوچندان شود.

  • مرحله نهایی آرایش را با ریمل زدن تکمیل کنید

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اید که پس از استفاده از خط چشم مایع باید مژه‌های خود را با ریمل زیباتر کنید و آرایش چشمان خود را تکمیل نمایید، اگر حس می‌کنید که خط چشم یا ریمل بیش از حد روی پلک‌های شما وجود دارد می‌توانید توسط یک گوش پاک کن و یا برس مخصوص آرایش آن‌ها را تمیز کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید: بررسی ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume

خرید ریمل

جایگزین‌های خط چشم مایع در هنگام آرایش

  • استفاده از خط چشم کرمی

شاید این تیتر کمی عجیب به نظر برسد اما اگر سایه‌های چشم معمولی‌ای دارید که از آن استفاده نمی‌کنید کافی است توسط آب و سایه پودری و ترکیب آن‌ها با هم یک خط چشم دست ساز مایع بسازید و از آن استفاده کنید.

برای این کار روی سایه را با آب مرطوب کرده تا نرم شود و سپس با برس خط چشم بکشید!

  • استفاده از سایه چشم‌های عادی بلااستفاده به جای خط چشم مایع

خط چشم‌های کرمی شباهتی به نوع مایع خط چشم ندارد، در واقع این مدل خط چشم حالت برسی نازکی داشته که کاملاً از ماده‌های غلیظ و شبیه به کرم پوشانده شده است.

البته رنگ‌های موجود در این نوع خط چشم به نسبت انواع دیگر خط چشم و مدادها پر رنگ‌تر بوده و همچنین بافت نرم‌تری نیز دارند، اما این نکته را به یاد داشته باشید که روش استفاده آن کاملاً مانند استفاده از نوع مایع است در نتیجه می‌تواند به عنوان یک جایگزین انتخاب درستی باشد.


مشاهده انواع خط چشم


منبع چی بخرید