راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (لپ تاپ گیمینگ) برای حرفه ای ها

در حال حاضر لپ تاپ های مختلفی در برندهای گوناگونی در بازار موجود می باشد. هر کدام از این لپ تاپ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند در یک گروه خاص تقسیم بندی می شوند. برای مثال لپ تاپ های اداری، دانشجویی و دانش آموزی، الترابوک ها، مالتی مدیاها و لپ تاپ های مخصوص بازی (گیمینگ) دسته بندی های مختلفی از این دستگاه دیجیتال هستند. لپ تاپ های گیمینگ یا لپ تاپ های مخصوص بازی یکی از انواع مختلف این دستگاه دیجیتال است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. این نوع لپ تاپ باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند نیازهای شما را از خرید بر طرف کند. در صورتی که قصد خرید این نوع از لپ تاپ را دارید، با ما همراه شوید تا جامع ترین راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ را در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی -گیمینگ-فردیس فیلم

راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (لپ تاپ گیمینگ)

بازی با دستگاه های دیجیتال مانند انواع کنسول های بازی (راهنمای خرید کنسول بازی برای گیمرهای حرفه ایی)، کامپیوتر خانگی، لپ تاپ و غیره می تواند یک تجربه جالب و متفاوت برای شما باشد. شاید در میان دستگاه های مختلف افراد زیادی دستگاه های بازی را در درجه اولویت اول قرار دهند اما افراد دیگری لپ تاپ های گیمینگ را به دلیل ویژگی هایی مانند قابل حمل بودن به دستگاه های بازی ترجیح می دهند.

اما در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی باید بدانید مهم ترین فاکتورها برای انتخاب این دستگاه چیست و باید هنگام خرید به دنبال چه مشخصاتی باشیم؟ با سایت تخصصی چی بخرید همراه شوید تا این نکات را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

پردازنده یا CPU

یکی از مهم ترین فاکتورها در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (Gaming LapTop) توجه به پردازنده یا CPU در دستگاه است. پردازنده همانطور که می دانیم، بخش و هسته اصلی در تمامی دستگاه های دیجیتال است که برنامه ریزی و انجام تمامی کارهای دستگاه بر عهده دارد. در صورتی که دستگاه دارای پردازنده قوی برای انجام کارها نباشد، شما نمی توانید برنامه ها یا نرم افزارهای مختلف را روی آن ها نصب کرده و یا مدام با هنگ شدن و کند شدن دستگاه مواجه می شوید.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا دیگر لپ تاپ ها، پردازنده ها دارای ویژگی ها و فاکتورهای مهمی مانند تعداد هسته، سرعت پردازش، حافظه کش، توان و قدرت پردازش و غیره هستند. هسته یکی از اصلی ترین اجزای CPU در لپ تاپ است که در لپ تاپ های معمولی ۲ و در لپ تاپ های حرفه ای مانند لپ تاپ های گیمینگ ۴ عدد می باشد. هر هسته در سی پی یو کار مجزایی را انجام داده بنابراین تعداد بیشتر هسته نشان دهنده عملکرد بالاتر آن است.

نقش سی پی یو در لپ تاپ های مخصوص بازی


مشاهده و خرید انواع لپ تاپ گیمینگ


توجه به قدرت پردازش CPU مساله مهم دیگر در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ است که باید به آن توجه داشته باشید. بهتر است بدانید که از سال ۲۰۱۵ بازی های کامپیوتری به اندازه ای ارتقا پیدا کرده اند، که لپ تاپ های مخصوص بازی باید دارای CPU حداقل Core i5 و بالاتر داشته باشند. پردازنده های مختلفی در لپ تاپ های گیمینگ و دیگر مدل ها به کار می رود اما به عنوان یک نکته در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی بهتر است بدانید که CPU های خانواده اینتل دارای قدرت و سرعت پردازش بیشتری نسبت به AMD بوده اما قیمت بالاتری نیز دارند.

در صورتی که اطلاع خاصی راجع به سی پی یو ها ندارید، برای دانستن راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ بهتر است در خانواده اینتل به دنبال CPU های بالاتر از Core i5 و در خانواده AMD به دنبال R5 یا R7 باشید. در کنار قدرت پردازشگر حتما به سرعت پردازش توسط CPU نیز توجه داشته باشید.

بازی های کامپیوتری مختلف برای اجرای مناسب روی لپ تاپ نیاز به سرعت بالایی دارند، بنابراین بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی بهتر است دنبال لپ تاپ هایی با نسل ۶ به بالا و سرعت ۳٫۴ گیگا هرتز بیشتر باشید.

 

گرافیک

گرافیک را بدون شک می توان مهم ترین فاکتور در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا لپ تاپ گیمینگ دانست. بازی های کامپیوتری و دیجیتال در هر دوره و مرحله با پیشرفت هایی شگرف در زمینه گرافیکی وارد میدان شده و شما با انجام بازی های جدید خود را به طور کامل در فضای بازی حس می کنید.

در واقع گرافیک بازی ها به اندازه ای قوی است که تمامی جزئیات و موارد به شکل دقیق و کاملا طبیعی به تصویر کشیده می شود. اما تمام این موارد در صورتی است که گرافیک لپ تاپ شما به اندازه کافی قدرتمند باشد.

معمولا تراشه گرافیکی گران ترین جز به کار رفته در لپ تاپ های مخصوص بازی است و تاثیر آن حتی بیش از پردازنده و CPU بر عملکرد لپ تاپ می باشد. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ تراشه گرافیکی به کمک حافظه گرافیکی نقش اصلی پردازش تصویر را بر عهده دارد.

از آن جا که تصویر و کیفیت آن در فضای بازی و لپ تاپ گیمینگ مهم ترین و تاثیر گذارترین عامل است، این پردازنده گرافیکی حتما باید از درجه کلاس یک یعنی بالاترین کیفیت انتخاب شود.

راهنمای خرید لپ تاپ برای گیمرهای حرفه ایی

انواع واحد گرافیک

واحد های گرافیکی معمولا با توجه به برند سازنده و ویژگی های دستگاه به دو صورت مختلف طراحی و ساخته می شوند. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (گیمینگ) در یک دسته تراشه گرافیکی و پردازنده گرافیکی در یک واحد یکپارچه در کنار هم ساخته و طراحی شده اند. در این نوع از واحد گرافیکی خروجی های نمایشگر و تصویر هم به پردازنده وصل هستند. از این کارت گرافیک معمولا برای بازی های قدیمی و بازی های سبک استفاده می شود.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا هر لپ تاپ دیگر، نوع دیگر کارت گرافیک به صورت مجزا می باشد. استفاده از این نوع واحد گرافیکی به شما کمک می کند که بتوانید بازی های سنگین تر را نیز روی لپ تاپ خود نصب کرده و از بازی با آن ها لذت ببرید.

همچنین در بعضی از لپ تاپ های گیمینگ از دو پردازنده گرافیکی جداگانه برای پردازش تصویر استفاده می شود. در واقع هر کدام از پردازشگر های گرافیکی روی بخش خاصی از تصاویر کار کرده و به این ترتیب در مجموع کیفیت تصویر فوق العاده ای را در صفحه نمایش به تصویر می کشند.

در واقع استفاده از دو پردازنده در واحد گرافیکی قدرت نمایش تصویر را تا بیش از ۴۰ درصد افزایش می دهد. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (لپ تاپ گیمینگ) یکی از این پردازشگرها را Cross Fire پردازنده AMD و دیگری را SLI گرافیک های انویدیا می نامند.

لپ تاپ گیمینگ

چه کارت گرافیکی برای لپ تاپ های مخصوص بازی مناسب است؟

در بخش های بالای جامع ترین راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ با مهم ترین فاکتور در انتخاب لپ تاپ یعنی کارت گرافیک و انواع آن آشنا شدیم. اما در این بخش می خواهیم بدانیم که چه واحد و کارت گرافیکی برای لپ تاپ های گیمینگ مناسب تر است.

پردازنده گرافیکی در لپ تاپ های مخصوص بازی معمولا از خانواده انویدیا انتخاب می شود. پردازنده های انویدیا به صورت چند حرف انگلیسی مثلا GTX و چند رقم معرفی می شوند. هرچه رقم در نظر گرفته شده در نام پردازنده بیشتر باشد، یعنی قدرت پردازش کارت گرافیک بالاتر است.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی حداقل قدرت کارت گرافیک برای این لپ تاپ ها GTX 765 فول اچ دی است. البته می توان از پردازنده های ضعیف تر و قدیمی تر نیز مانند ۷۵۰ و ۷۶۰ استفاده کرد اما تاخیر در بازی و عدم تناسب کیفیت لپ تاپ با کیفیت واقعی تصاویر چندان نمی تواند رضایت خاطر شما از بازی را به دست آورد.

در حال حاضر لپ تاپ های گیمینگ حرفه ای از کارت های پردازش گرافیک قوی مانند GTX 780M، GTX 880M و یا GTX 980M استفاده می کنند. این پردازنده های گرافیکی قدرت پردازش تصویر بالایی داشته و می توانند تمامی جزئیات تصویر بازی را به نمایش بگذارند.

همچنین برای خرید لپ تاپ های اداری و دانشجویی میتوانید راهنمای خرید لپ تاپ را مطالعه کنید.

نکات مهم دیگر درباره گرافیک لپ تاپ

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی مساله دیگری که در انتخاب گرافیک دستگاه باید به آن توجه کنید، حافظه بخش گرافیک است. حافظه گرافیکی لپ تاپ های مخصوص بازی باید حداقل ۴ گیگا بایتی بوده و با در دسترس داشتن بخشی از کارت حافظه RAM  این مقدار را به ۶ گیگا بایت رساند. در بیشتر لپ تاپ های گیمینگ جدید از حافظه گرافیکی GDDR5 استفاده می شود اما انواع دیگر نیز در صورت داشتن فضا و حجم کافی قابلیت استفاده در لپ تاپ مخصوص بازی را دارند.

نکته دیگر درباره واحد گرافیکی لپ تاپ در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ، قابل ارتقا بودن آن است. همانطور که می دانیم سرعت و رشد دنیای دیجیتال به گونه ای است که هر ماه و یا هر روز شاهد تغییرات گسترده ای در دنیای دیجیتال هستیم. بازی های کامپیوتری نیز از این قاعده جدا نبوده و هر روز بازی های جدید با نسخه های گرافیکی بالاتری طراحی شده و به بازار ارائه می شوند.راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ


مشاهده و خرید انواع لپ تاپ گیمینگ


همانطور که در بالا نیز اشاره شد واحدهای گرافیکی به دو صورت مجزا و یا چیپ پیوسته در لپ تاپ ها طراحی شده اند. در واقع در چیپ گرافیکی که تمامی کارت حافظه، پردازشگر و دیگر اجزای الکتریکی مورد نیاز مانند سلف و خازن روی یک واحد یکپارچه قرار گرفته و چیپ روی مادر بورد لپ تاپ لحیم شده اند.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی در مدلی که واحد گرافیک مجزا بوده و کارت گرافیک به صورت جداگانه در لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد، ارتقا یا تعویض کارت گرافیک بسیار راحت و عملی است. در صورتی که در مدل یکپارچه و چیپ این کار تا حد زیادی سخت و گاهی غیر قابل انجام است. بنابراین بهتر است قبل از خرید به این نکته از راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ توجه کنید.

 

حافظه یا RAM

ویژگی دیگری که در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ به آن پرداخته می شود، حافظه یا رم دستگاه است. حافظه یا رم در تمامی دستگاه های دیجیتال فاکتور بسیار مهمی است که بر عملکرد دستگاه تاثیر بسیار زیادی می گذارد. تصاویر، کنتراست، رنگ ها، کارهای گرافیکی و بازی ها برای اینکه بتوانند در سریع ترین حالت ممکن در دسترس پردازنده قرار بگیرند، باید ابتدا در حافظه رم ذخیره شوند.

در صورتی که رم دستگاه ظرفیت کافی نداشته باشد، سرعت عملکرد آن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و دستگاه نمی تواند بسیاری از بازی های مورد علاقه شما را انجام دهد. براساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی بهترین انواع حافظه برای این نوع از لپ تاپ ها DDR4 است.

در مورد اینکه چه مقدار حافظه برای لپ تاپ های مخصوص بازی مورد نیاز است بهتر است بگوئیم هرچه بیشتر بهتر! در صورتی که گیمیر حرفه ای هستید و سرعت و پردازش بازی ها برایتان بسیار مهم است، حافظه یا رم دستگاه را جدی بگیرید. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی شما به یک حافظه حداقل ۸ گیگا بایتی نیاز دارید تا حداقل ظرفیت و سرعت پردازش کافی را داشته باشید، اما در صورت نیاز می توانید از حافظه های بیشتر نیز استفاده کنید. برخی از لپ تاپ های مخصوص بازی توانایی ارتقا دارند، این مدل از دستگاه های حافظه نیز می توانند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد و شما می توانید در زمانی که نیاز دارید آن را ارتقا دهید.

نقش Ram یا رم در لپ تاپ های مخصوص بازی

حافظه هارد دیسک

بسیاری از بازی های کامپیوتری حجم بالایی داشته و برای استفاده نیاز به حافظه کافی هارد دیسک دارند. حافظه هارد دیسک حافظه ای متفاوت از رم بوده که بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی باید به آن نیز توجه کافی نشان دهید. برای انتخاب حافظه هارد دیسک به شما پیشنهاد می شود حداقل از هاردهای HDD با حجم حداقل یک ترا بایت و سرعت ۷٫۲۰۰ rpm استفاده کنید. در صورتی که لپ تاپ گیمینگ شما حافظه هارد دیسک کافی نداشته باشد، از لذت انجام بسیاری از بازی های حرفه ای و جدید محروم خواهید شد!

 

پاور یا منبع تغذیه

فاکتور بسیار مهم دیگر در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی سیستم تغذیه و پاور دستگاه است. شاید شما نیاز داشته باشید که ساعت ها پای لپ تاپ خود نشسته و به انجام بازی مشغول شوید. در صورتی که منبع تغذیه لپ تاپ شما ضعیف باشد و متناسب با نوع گیمینگ نباشد تنها بعد از چند ساعت بازی خالی شده و احتمالا درست وسط بازی لپ تاپتان خاموش می شود. هنگام خرید انواع لپ تاپ از جمله گیمینگ لازم است به فاکتورهای مهمی درباره منبع تغذیه توجه کنید که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهم ترین فاکتور در پاورهای لپ تاپ و دستگاه های دیگر حداکثر توان خروجی یا همان ولتاژ خروجی است. این مقدار در واقع میزان قدرت منبع تغذیه را برای شما تعیین می کند. مساله دیگر راندمان منبع تغذیه است که نشان می دهد چه مقدار از توان ورودی به دستگاه تلف شده و چه مقدار از آن به خروجی داده می شود. هر چه راندمان پاور بالاتر باشد، دستگاه دارای عملکرد بهتری است. پاورهای مختلفی برای لپ تاپ های گیمینگ طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند، اما بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ پاورهایی را انتخاب کنید که دارای حداقل توان خروجی ۵۰۰ وات باشند.

نکات درباره پاور لپ تاپ های مخصوص بازی


مشاهده و خرید شارژر لپ تاپ


نرخ بازسازی تصویر

فاکتور مهم دیگر در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی که کیفیت پایین آن بسیار بر کیفیت و سرعت بازی های در حال اجرا تاثیر می گذارد، نرخ بازسازی تصویر است. این فاکتور شاید برای خریداران لپ تاپ های اداری و خانگی چندان فاکتور مهم و تاثیر گذاری نباشد، اما برای لپ تاپ های گیمینگ یک فاکتور بسیار مهم و تعیین کننده است. این نرخ نشان می دهد که در هر ثانیه تصویر با چه سرعتی بازسازی شده و هر چه این مقدار بالاتر باشد، کیفیت تصویر و سرعت تغییر آن ها بالا می رود.

این فاکتور به خصوص برای گیمیرهایی که به انجام بازی های رقابتی و آنلاین مشغول می شوند مهم است و بدون شک می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار بر پیروزی یا شکست هر کدام از طرفین شود. هر چه نرخ بازسازی تصاویر بالاتر باشد، شما می توانید در بازی نرخ فریم بالاتری  را انتخاب و تنظیم کرده تا صحنه های بازی را روان و با حداقل تاخیر مشاهده کنید.

لپ تاپ های گیمینگ همانند لپ تاپ های معمولی دارای حداقل نرخ بازسازی ۶۰ هرتز بوده و می توانند تا حدی نیاز شما به سرعت تصاویر را بر طرف نمایند. اما بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ اگر به دنبال یک لپ تاپ سریع و حرفه ای هستید، می توانید لپ تاپ هایی با نرخ بازسازی یا رفرش ۱۲۰ هرتزی انتخاب کنید. تصاویر در این لپ تاپ ها بسیار پر سرعت و واضح بوده  و می تواند به شما در پیروزی در رقابت های سخت و حرفه ای کمک کند.

 

صفحه نمایش و پنل نمایشگر

اگر لپ تاپ گیمینگ شما تمامی فاکتورهای یک لپ تاپ حرفه ای را داشته باشد، اما شما تصاویر را با کیفیت پایین روی صفحه نمایش خود ببینید چه فایده ای دارد؟! در واقع بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی صفحه نمایش و پنل نمایشگر فاکتورهای مهم دیگری هستند که هنگام خرید حتما باید به آن ها توجه کرد.

رزولوشن و کیفیت نمایش ویژگی مهم در صفحه نمایش لپ تاپ است که بر کیفیت تصاویر بازی تاثیر مستقیم می گذارد. بهتر است به دنبال صفحه نمایش هایی با رزولوشن حداقل ۱۹۲۰*۱۰۸۰ و یا کیفیت های بالاتر QHD و یا ۴K باشید. هنگام خرید همچنین لپ تاپ هایی با صفحه نمایش مات و یا براق به شما پیشنهاد داده می شود، شاید تا حد زیادی این انتخاب بستگی به سلیقه شما داشته باشد اما اگر لپ تاپ را برای بازی های حرفه ای می خواهید، صفحه نمایش مات انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی، پنل نمایشگر در لپ تاپ ها به خصوص لپ تاپ های گیمینگ بر زمان پاسخ گویی سریع و کاهش تاخیر تاثیر مستقیم می گذارد. پنل های مختلفی در لپ تاپ های مخصوص بازی مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام ویژگی های متوسط تا رو به بالایی دارند.

پنل های TN برای لپ تاپ های میانی و متوسط استفاده می شوند که زاویه دید کم و کیفیت رنگ پایین تری نسبت به پنل های دیگر دارند. در صورتی که شا لپ تاپ گیمینگ را برای استفاده نه چندان حرفه ای و استفاده شخصی می خواهید، این پنل می تواند یک انتخاب مناسب باشد. از دیگر پنل های مورد استفاده در لپ تاپ های مخصوص بازی می توان به IPS، VA و IPS اشاره کرد.

این پنل ها در انواع متوسط تا حرفه ای طراحی و ساخته شده و در لپ تاپ های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت کند بودن عملکرد پنل های نمایشگر حرکات سریع در بازی باعث ایجاد دنباله در صفحه نمایش شده و کیفیت بازی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

رزولیشن در لپ تاپ های مخصوص بازی

فناوری های مختلف به کار رفته در لپ تاپ

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی در لپ تاپ های حرفه ای فناوری های مختلفی برای کارکرد بهتر دستگاه به کار رفته است. فناوری G-Sync یک فناوری همسان سازی اختصاصی برای انویدیا است که باعث تطابق نرخ بازسازی تصویر در نمایشگر با نرخ فریم خروجی واحد گرافیکی به صورت خودکار می شود.

این فناوری به صورت خودکار از افت فریم حین بازی جلوگیری کرده و از بریده شدن صحنه های متحرک بازی جلوگیری می کند. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی این فناوری تا حد زیادی بر سرعت نمایش تصاویر و بازی ها تاثیر می گذارد.

فناوری Max-Q از دیگر فناوری های به کار رفته در بعضی از لپ تاپ های مخصوص بازی است که باعث می شود با وجود باریک بودن و ابعاد کم لپ تاپ، بتوان از تراشه های گرافیکی قدرتمند استفاده کرد. در واقع بدون داشتن این فناوری لپ تاپ های سطح متوسط فقط قابلیت استفاده از تراشه های سطح پایین و متوسط را دارند اما این فناوری به لپ تاپ کمک می کند که از تراشه های قدرتمند تری استفاده کنید. این فناوری مجموعه ای از برنامه هایی است که بر سیستم خنک کننده، نرم افزار، قطعات الکترونیکی و طراحی سیستم تاثیر گذاشته و بر تمامی جنبه های آن تاثیر مثبت می گذارد.

راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی (گیمینگ)

سایز لپ تاپ

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ بهتر است به فاکتور سایز و اندازه لپ تاپ نیز توجه کنید. به طور معمول می توان گفت که هرچه لپ تاپ بزرگتر باشد، کارایی آن بالاتر رفته و قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. در صورتی که قصد دارید لپ تاپ خود را همیشه با خودتان جابه جا کرده و به مکان های مختلفی بروید، لپ تاپ هایی با سایز ۱۵ اینچ را انتخاب کنید. اما اگر لازم نیست لپ تاپ گیمینگ خود را با خود حمل کنید و تنها آن را روی میزتان قرار می دهید، می توانید لپ تاپ های بزرگتر مانند ۱۷ یا ۱۸ اینچ انتخاب کنید. سایز بزرگتر صفحه نمایش باعث می شود به خوبی روی بازی متمرکز شده و از انجام آن لذت ببرید.

 

انتخاب گارانتی

از آن جا که برای خرید دستگاه های برقی و دیجیتال معمولا هزینه های بالایی متقبل می شوید، بهتر است به دنبال خرید وسایلی با گارانتی و ضمانت نامه باشید. خرید لپ تاپ با گارانتی و ضمانت نامه به شما این اطمینان خاطر را می دهد که وسیله ای که تهیه می کنید، اصل و اورجینال بوده و در صورت بروز مشکل و مساله می توانید از نمایندگی های مجاز کمک بگیرید. برندهای مختلف لپ تاپ ها را با زمان های گارانتی مختلف ارائه می دهند این زمان ها بین یک تا سه سال و گاهی بیشتر متغیر است. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی بهتر است به دنبال خرید لپ تاپ هایی با گارانتی بیش از یک سال باشید.

 

ذخیره ساز SSD

مدتی است که در لپ تاپ های حرفه ای گیمینگ از یک ذخیره ساز جامد از نوع Nnad-Flash استفاده می شود. این ذخیره ساز به نصب سیستم های عامل مختلف روی لپ تاپ کمک کرده و باعث افزایش سرعت دستگاه می شود. بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی یا گیمینگ بهتر است لپ تاپ هایی با ذخیره ساز SSD با ظرفیت ۱۲۰ و یا ۲۵۰ گیگا بایت باشید. بنابراین اگر به دنبال خرید یک لپ تاپ حرفه ای بازی هستید، انتخاب لپ تاپ با ذخیره ساز SSD پر سرعت و سریع تر از M2 را جز فاکتور گزینه های خرید خود قرار دهید.

راهنمای خرید لپ تاپ بازی


مشاهده و خرید انواع لپ تاپ گیمینگ


چه برندی برای لپ تاپ های مخصوص بازی مناسب است؟

لپ تاپ های اداری، دانشجویی، گیمینگ و غیره در برندهای مختلفی طراحی و ساخته شده اند. هر کدام از این برندها در ساخت یک نوع لپ تاپ از برند دیگر پیشی گرفته و ویژگی های منحصر به فرد و خاصی دارند. ممکن است یک برند برای انتخاب و خرید لپ تاپ دانشجویی بسیار ایده آل و حرفه ای باشد، اما در زمینه لپ تاپ های مخصوص بازی چندان پیشرفتی نکرده باشد. در این بخش از راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی به شما ویژگی های هر برند در زمینه طراحی و ساخت لپ تاپ مخصوص بازی را خواهیم گفت تا بتوانید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

 

مناسب ترین برندها

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی، برند MSI یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب ها برای تهیه لپ تاپ گیمینگ برای شما می تواند باشد. این برند هر ساله نوآوری های خلاقانه زیادی در طراحی و ساخت لپ تاپ های مخصوص بازی انجام داده و شما می توانید به عنوان یک گیمیر حرفه ای روی آن ها حساب کنید.

برند Razer از دیگر برندهای حرفه ای ساخت لپ تاپ های مخصوص بازی است که بسیار حرفه ای و در عین حال سبک بوده و شما می توانید به راحتی آن ها را با خود حمل کنید. البته لپ تاپ های این برند معمولا قیمت بالایی داشته و چندان در بازار موجود نیستند. برند ایسوس نیز مدتی است در زمینه طراحی و ساخت لپ تاپ های مخصوص بازی  پیشرو بوده و لپ تاپ هایی با ویژگی های کاربردی حرفه ای به بازار عرضه کرده است.

بهترین برند ها برای لپ تاپ های مخصوص بازی

برندهای متوسط

اگر خرید برندهای سطح بالا و حرفه ای برایتان سخت باشد و نتوانید مدل مورد نظرتان را پیدا کنید، برندهای دیگری مانند ایسر، اچ پی می توانند نیازهای شما را تا حد بسیار مطلوب و مناسبی برطرف کنند. لپ تاپ های این برند تا حد استاندارد ویژگی های یک لپ تاپ گیمینگ یا مخصوص بازی را داشته و می توانید آن ها را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی، برند لنوو در میان دیگر برندهای دیگر در جایگاه پایین تری قرار گرفته و لپ تاپ های آن سرعت و کیفیت کم تری نسبت به برندهای دیگر دارند. البته در صورتی که شما یک گیمر حرفه ای نیستید و تنها بازی را برای سرگرمی روزانه خود انجام می دهید، این برند نیز می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

 

هزینه و قیمت

بدون شک یکی از مهم ترین موارد در راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی گیمینگ یا هر وسیله دیگر میزان هزینه ای است که می توانید برای خرید پرداخت کنید. در صورتی که توانایی خرید لپ تاپ های مخصوص بازی را ندارید و البته استفاده حرفه ای از آن ها نمی کنید، می توانید از لپ تاپ های پر قدرت مالتی مدیا نیز برای انجام بازی های مختلف استفاده کنید.

در صورتی که شما به عنوان یک گیمر حرفه ای تنها به دنبال خرید یک لپ تاپ مخصوص بازی هستید، بهتر است برندها و مدل های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس با توجه به نیاز خود بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. هندزفری و ماوس در بسیاری از لپ تاپ های گیمینگ جز وسایل پیش فرض دستگاه به شمار رفته و بهتر است دستگاه هایی را انتخاب کنید که دارای این امکانات جانبی باشند.

لپ تاپ مخصوص بازی

جمع بندی

بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ مخصوص بازی بهتر است ویژگی های بسیار مهمی از جمله سیستم گرافیک، پردازشگر یا CPU، میزان حافظه و یا رم، برند لپ تاپ، سیستم پاور، سایز، فناوری های به کار رفته و غیره را در نظر بگیرید. بهتر است در ابتدا نیازهای خود را از خرید در نظر گرفته و حرفه ای بودن خود و سطح بازی های خود را بسنجید. سپس با توجه به نیاز کاری و بودجه در نظر گرفته برای خود بهترین و مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.


مشاهده و خرید انواع لپ تاپ گیمینگ


 

منبع چی بخرید